menu back Ana sayfa İndirimli ürünler Müşteri hizmetleri Sipariş takip Sepetim Sıkça sorulan sorular İletişim
empty Üye ol Üye girişi
Havale Bildirim Formu | Misyon/Vizyon | Mail Order Nedir? | Bankalar ve Taksitler | Blog | Uyarı ve Tavsiyeler | Sarf Malzeme Kullanımı | Hakkımızda 
Ürün arama
Alt Menü 1

Ürün grupları
Alt Menü 2

Üye girişi
E-Posta 
Şifre

Şifremi unuttum
Üye olmak istiyorum
Alt Menü 8

Uyarı ve Tavsiyeler

Makinayı terazide olmayan ve dayanıksız yerlere kurmaktan kaçınınız. Böyle yerler makinanın düşmesine veya devrilmesine neden olabilir. Böyle bir durum kişisel sakatlanmalara veya makinaya hasar verebilir.

Toz , kir ve nemli yerlere kurmayınız. Toz ve kir akım kablosu üzerine yoğunlaşırsa elektrik şoku veya yangın tehlikesine karşı fişi temizleyin

Radyatör , ısıtıcı veya diğer ısı kaynakları yanındaki yerlerden veya yangın tehlikesini önlemek için tutuşabilir maddelerden uzak tutunuz.

Makinayı serin tutmak , bakım ve parça değişimine kolaylık sağlamak için erişim boşluklarını bırakınız.

Olumsuz çevresel koşullar makinanın verimliliğini ve güvenli kullanımını etkileyebilir. Klima bulunan bir odaya yerleştiriniz.(Önerilen oda ısısı :Yaklaşık 20C, nemlilik : %65 RH)ve bulunacağı yeri kararlaştırırken aşağıda belirtilen hususların olmamasına dikkat ediniz.
• Pencere yakınına veya doğrudan Güneş ışığının düştüğü ,
• Titreşim olan ,
• Ciddi ısı değişikliği olan ,
• Doğrudan sıcak veya soğuk hava akımına maruz kalacağı
• Yetersiz havalandırılan yerlerden kaçınınız.

Belirtilen voltajdan başka gerilim kullanmayınız. Aynı pirize başka bağlantı yapmayınız. Bu tür durumlar yangın veya elektrik şoku tehlikesi nedenidir.

Akım kablosunu prize güvenli bir biçimde yerleştiriniz. Metal nesneler fişteki uçlarla temas etmesi halinde yangın veya elektrik şoku tehlikesi yaratabilir.

Kısa devre olması halinde yangın veya elektirik şoku tehlikesini önlemek için toprak bağlantısı olan prizle irtibatlandırınız. Topraklama olanağı yoksa servisinize başvurunuz.

Makina ile ilgili olarak plastik torbaları çocuklardan uzak tutunuz. Plastik malzeme çocukların ağız veya burunlarını tıkıyarak boğulmalarına neden olabilir.

Makinanın üzerine veya yakınına çiçek vazosu , saksısı gibi içinde su bulunduran kaplar veya metalik nesneleri bulundurmayınız. Eğer düşünecek olursak , böyle durumlar yangın veya elektrik şoku tehlikesi yaratırlar.

Makinanın içindeki parçalarda yüksek voltaj olması ve elektrik şoku tehlikesi yaratabileceğinden herhangi bir kapağını çıkarmayınız.

Akım kablosuna herhangi bir hasar vermeyiniz , onarmaya çalışmayınız. Kablo üzerine ağır nesneler koymayınız , çekmeyiniz , gereksiz yere kıvırmayınız veya zarar verebilecek uygulamalardan kaçınınız. Bu tür durumlar yangın veya elektrik şoku tehlikesi yaratır.

Yangın veya elektrik şoku tehlikesi nedeniyle makinayı veya onun parçalarını sökmeye onarmaya girişmeyiniz.

Makina aşırı ısınır , duman çıkarır , kötü koku verir veya herhangi bir anormal durum meydana gelirse yangın veya elektrik şoku tehlikesi vardır. Açma kapama anahtarını hemen kapatınız OFF(0)fişi prizden çekiniz ve servisinize başvurunuz.

Zararlı olabilecek herhangi bir şey (ateş , su , diğer akışkanlar) makina içine düşerse açma - kapama anahtarını hemen kapatınız OFF (0). Elektrik şoku yada yangın tehlikesini önlemek için fişi prizden çekiniz. Servisinize başvurunuz.

Elektrik şoku tehlikesi nedeniyle ıslak el ile fişi prize takmayınız veya çekmeyiniz.

Ana ve transfer koronasını temizlerken açma-kapama anahtarını kapatınız. OFF(0)

Dahili parçaların onarımı veya bakımı için daima servisinize başvurunuz.

Fişi prizden çıkarırken kablosundan çekmeyiniz. Eğer kablosundan çekilirse, teller kopabilir ve yangın veya elektirik şoku tehlikesi olur.(Akım kablosunu prizden çekerken daima fişini tutarak çekiniz.)

Makinayı kımıldatırken daima akım kablosunu prizden çekiniz. Kabloya zarar gelirse yangın veya elektirik şoku tehlikesi vardır.

Makina kısa bir süre kullanılmayacaksa (bir gece) açma-kapama anahtarını kapatınız OFF (0).

Makinanın kullanılmadığı uzun süre için ise (seyehat süresince) güvenlik amacıyla fişini prizden çekiniz.

Makinanın üzerine ağır nesneler koymayınız veya hasar vermeyiniz.

Kopyalama sırasında ön kapağı açmayınız , açma kapama anahtarını kapatmayınız veya fişini prizden çekmeyiniz.

Kopyalama sırasında bir miktar ozon açığı çıkacaktır , fakat bu miktar insan sağlığına her hangi bir olumsuz etki yaratmayacaktır. Ne varki , yetersiz havalandırmanın olduğu ortamlarda çok miktarda yapılan uzun süreli kopyalama sırasında oluşan koku rahatsız edebilir. Kopyalarken uygun ortamın sağlanması için yeterli havalandırmanın olması önerilir.

Makinayı kaldırırken veya yerini değiştirirken servisinize başvurunuz. Bağlantılar gibi elektrikli parçalara veya baskılı devrelere dokunmayınız. Statik elektirik nedeniyle bozulabilirler.

Sarf malzemelerini çocuklardan ve bebeklerden uzak tutunuz.

Eğer toner elinize bulaşırsa sabun ve su ile yıkayınız. Toner gözünüze kaçarsa hemen su ile yıkayıp bir doktora başvurunuz. Çocuklar toneri yutarsa midelerindeki toner miktarını sulandırmak için bir kaç bardak su içiriniz ve en kısa zamanda doktora başvurunuz.

Tehlikeli kıvılcımlara neden olabileceğinden toneri çöp fırınında veya benzeri bir ateşte yakmaya kalkışmayınız.

Sarf malzemesini kullanırken kutusu veya kabının üzerinde yazılı güvenliktalimatlarını okuyunuz.

Sarfmalzemeleri karanlık ve serin bir ortamda saklayınız.

Makinauzun bir süre kullanılmayacaksa kağıdı kasetten alıp orjinal ambalajı içinekoyunuz ve ambalajını kapatınız. Lütfen arıza bulma (fotokopi) tablomuzu da inceleyiniz.

Faks Makineleri için uyarı ve tavsiyeler;

Makinayı doğrudan Güneş ışığının üzerine düşmeyeceği ve mümkün olduğu kadar tozsuz ve rutubetsiz yerlere koyunuz.(Klima altında kalacağı yerlerden kaçınınız.) Makina üzerindeki tüm açıklıklar havalandırma amaçlıdır ve üzerleri örtülmemeli, havalanma engellenmemelidir. Hiç bir cismi kısa devre , ceryana kapılma ve/veya yangın sebebi olacağı göz önünde bulundurarak havalandırma deliklerinden sokmayınız.

Makina üzerinde hiç bir şey olmamasına ve işlem sırasında makinanın açılmamasına özen gösteriniz.

Tarama donanımına zarar vermesini önlemek için tüm ataç, zımba, toplu iğne vs. döküman üzerinden alınız.

Makinanın elektrik gürültüsü (klima gibi)çıkaran makinalarla aynı prizle irtibatlamayınız.

Ceryana kapılmayı önlemek için topraklayınız.

Faksimile makinasını sökmeye çalışmayınız. Aşağıda belirtilen durumlarda fişini çektikden sonra yetkili servis personelini çağırınız.

Akım kablosunun veya fişinin herhangi bir şekilde zarar görmüş olması halinde, Makina içine sıvı madde dökülmüşse , Makina ıslanmışsa , Makinada bir aksama olduğu ve el kitabındaki talimatlara göre giderilemiyorsa, Makinanın düşme sonucu hasarlanması veya dışının kırılması halinde. Olanak varsa gök gürültülü hava koşullarında açma kapama anahtarını kapatınız ve fişini çekiniz.

Temizlemeden önce makinanın ceryan kablosu irtibatını kesiniz. Su veya sabun çözeltisi ile nemlendirilmiş yumuşak bezle kullanma panosu ve makinanın ana gövdesini siliniz. Alkol ve diğer güçlü solusyonları makinayı temizlemek için kullanmayınız.

Makina içine düşmüş olabilecek şeyleri almak için önce fişini çekiniz.

Hareketli parçaları kendiniz yağlamayınız.

Termal kayıt kağıdı ambalajı açılmadan ve 24 C ve % 65 nemli ortamda uygun olarak saklanması halinde en az 5 yıl raf ömrü vardır.

Alınan kopyaları ve ambalajı açılmış kayıt kağıtlarını 40 C'nin altında karanlık yerde saklayınız.

Karbon kağıdı, plastik film veya plastik ambalaj malzemeleri ile temas halinde saklamayınız. Bu materyallerdeki kimyasal maddeler kopyanın solmasına neden olur.

Alınan kopyalar üzerine yapışkan bant koymayınız.

Alınan kopyaların yüzlerini birbirine temas edebileceği şekilde saklayınız.

 
İnsan Kaynakları | Bayilik Başvurusu | Havale Bildirim Formu | Misyon/Vizyon | Mail Order Nedir? | Bankalar ve Taksitler | Blog | Uyarı ve Tavsiyeler | Sarf Malzeme Kullanımı | Hakkımızda 
Banka Seçenekleri
Sitedeki Aktif Kullanıcı Sayısı: 30 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 12477567

 

Sitemizde kullanılan tüm diğer marka ve ürün isimleri sahiplerinin tescilli markalarıdır ve alıntıdırlar.

cbm Elektronik Tic.Ltd.Şti

 

 

Bu sitenin Seo Danışmanlığı Softbilisim.net tarafından yapılmaktadır.

   

e-ticaret neticaret e-ticaret